Existuje několik způsobů, jak si do domova vpustit teplo. Topení můžete schovat do podlahy, nebo nakoupit klasické deskové radiátory. Z radiátoru lze ovšem také udělat funkční interiérový doplněk.
Zaměřeno na design
V koupelnách jsou nejvíce využívané žebrované radiátory, nazývané také žebříky, které kromě vytápění často slouží i k dosoušení ručníků a klidně i k sušení menších kusů prádla. Standardně jsou to kulatá trubková žebra v několika řadách pod sebou nebo mohou mít profily radiátoru i čtvercový či obdélníkový tvar v nesymetrickém uspořádání.
Foto: archiv redakce
Některé modely jsou konstruované tak, že je lze instalovat do prostoru a vytvořit z nich malou dělicí příčku, třeba mezi toaletou a zbytkem koupelny. Barev je na výběr nespočet, takže není problém radiátor doladit k nábytku. Některé firmy nabízejí i dodání barvy na zakázku, dle vzorníku.
Foto: archiv redakce
Druhou kategorií designových radiátorů, které se instalují i do jiných místností, než je koupelna, jsou deskové. Jejich tělo může mít nejroztodivnější tvar, barvu, materiál a klidně i grafický motiv či fotku. Součástí takového radiátoru může být i zrcadlo, což je užitečné třeba u topidla v předsíni nebo v koupelně. Až budete vybírat, narazíte i na pojem sálavý panel.
Foto: archiv redakce
Jde o desku vydávající sálavé teplo na principu infračerveného záření. Sálavé panely se vyrábějí ve skleněném nebo exkluzivním kamenném provedení, lze je doplnit i madlem k sušení ručníků. Tyto typy otopných těles lze napájet elektricky či je připojit na ústřední vytápění, je možná i kombinace obojího.
Při výběru radiátoru je podstatné vyřešit výkon, který budeme pro vyhřívanou místnost