Celoročně zelené dekorativní stromky, z jejichž jehlic se uvolňuje malé množství vonných silic, které příjemně provoní a pročistí vzduch, vnesou do interiéru vůni typickou pro období adventu.
Péče v období adventu
Pokojové jehličnany mají rády světlé stanoviště bez přímého slunce a přezimování při nižších teplotách a mírnou zálivku. Pokud jste měli v plánu obléknout jim sváteční kabátek, nezoufejte! Při častém rosení zvládnou i pokojovou teplotu, ale pozor – nesmějí stát přímo u zdroje tepla, např. u radiátoru či krbu. Přenesení stromku do vytápěné místnosti by mělo být pozvolné. V zimě si vystačí s mírnou zálivkou. V teplejších měsících jim dopřejte letnění na balkóně, terase nebo v zahradě.
Foto: Affari, Bloomingville, Chic Antique, Lechuza, Räder
Výběr redakce
Blahočet ztepilý
(Araucaria heterophylla)
Někdy se mu říká také pokojová jedle. Větve má uspořádané přeslenovitě v patrech, poměrně měkké a krátké jehličky mladých rostlin jsou světle zelené a postupně tmavnou.
Cypřišek velkoplodý
(Cupressus macrocarpa)
Stromek vhodný pro pěstování v bytě, svým vzhledem připomíná túji, příjemně voní a funguje i jako čistička vzduchu. Základem pěstování je správná zálivka, která by měla být pravidelná.
Borovice pinie
(Pinus pinea)
Půvabná teplomilná borovice, přirozeně rostoucí ve Středomoří. Hodí se k tvarování a její šišky se využívají jako vánoční dekorace. Jedlá semena jsou známá jako piniové oříšky.
Foto: Affari, Bloomingville, Chic Antique, Lechuza, Räder