Díky novým technologiím a programům dokážou myčky při pravidelném používání snížit poplatky za vodu i za energii. K mání jsou standardní i užší typy ve vestavném nebo volně stojícím provedení.
Decentně začleněné
Stále většímu zájmu uživatelů se těší vestavné myčky, které mají oproti volně stojícím typům několik výhod. Jednak při zařizování odpadá nutnost hledat odstín, který by dobře ladil s barvou nábytku i ostatními volně stojícími spotřebiči. Vzhledem k tomu, že mají stejná dvířka jako nábytek, působí sestava harmonicky. Za přednost lze považovat i absenci škvír, kterým se u volně stojících myček zapasovaných do sestavy nelze vyhnout. Svislé mezírky kazí celkový dojem, a navíc se v nich usazují těžko odstranitelné nečistoty. K dobru lze vestavným typům přičíst i menší hlučnost. Vzhledem k opláštění jsou ale o něco méně prostorné, v porovnání s volně stojícími jsou také o něco dražší a složitěji se opravují.
Některé vestavné myčky jsou vybavené indikátorem, který promítá na podlahu, kolik času zbývá do ukončení mycího cyklu.
Foto: archiv redakce
Flexibilní řešení
Volně stojící myčky se dají umístit do prostoru i do sestavy. Stačí jen odstranit horní kryt a myčku zasunout pod pracovní desku. Výsledek pochopitelně nepůsobí tak dokonale jako u vestavného typu, na druhou stranu znamená mnohem snadnější montáž i případné opravy. Protože volně stojící myčka není pevnou součástí kuchyně, lze ji snadno přestěhovat, takže je vhodným řešením například do pronajatého bytu, objektu před rekonstrukcí nebo rekreačního zařízení. Za velké plus mnozí považují viditelný displej, který informuje o aktuálním stavu mycího cyklu. Právě kvůli této výhodě se začaly vyrábět i polointegrované myčky, které jsou sice vestavěné, ale horní část s displejem a ovládáním mají odkrytou.
Výhodou volně stojících a polozapuštěných myček je, že na displeji zobrazují informace o probíhajícím mycím cyklu.
Foto: archiv redakce
Názor odborníka
Moderní myčky jsou vybavené řadou nových funkcí, jejichž výhody laik často ani nezná. Proto jsme se zeptali produktového manažera značky Philco Petra Donáta, které z těch nejnovějších jsou zajímavé a vyplatí se.
Nové myčky jsou vybaveny lepším systémem mytí i sušení a dalšími technologiemi zajišťujícími vyšší komfort a nižší spotřebu energií. Delší životnost a nižší hlučnost například zajistí invertorový motor. O spotřebu vody pouhých 5,4 l na cyklus se u myček Philco postará technologie WaterBox. Téměř všechny naše nové myčky jsou vybavené funkcí TurboSušení nebo systémem aktivního sušení. Kvalitu sušení umocňuje i automatické otevření dveří po ukončení programu. U velmi ušpiněného nádobí ocení uživatelé funkci páry nebo tlakového mytí. Novinkou u vybraných modelů je program, díky kterému je možné mýt ve středním koši méně zašpiněné a ve spodním více zašpiněné nádobí.
Foto: archiv redakce