Společnost BEST, přední český výrobce betonových stavebních prvků, přichází na trh s přelomovým konstrukčním systémem pro hrubou stavbu. Jeho součástí jsou i zcela nové broušené betonové tvárnice BEST-ROCK, určené pro velmi přesné zdění.
„Přinášíme na trh unikátní systém, který podle nás bude mít vliv i na vývoj českého stavebnictví. A do budoucna se může stát i přínosem pro stavební trh v celé Evropě,“ věří Karel Nosek, ředitel společnosti BEST, která na vývoji BEST-ROCK pracovala od roku 2021. Firma je členem největšího českého dodavatele materiálů a služeb pro stavebnictví, koncernu DEK.
Systém BEST-ROCK je určen ke zdění nosných i nenosných zdí bytových a nebytových objektů a s odpovídajícím zateplením je vhodný pro výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů. Zároveň najde místo i v průmyslových stavbách.
Foto: DEK
Vedle samotných tvárnic BEST-ROCK ve společnosti BEST vytvořili také stropní program a překlady, tedy ucelený systém pro hrubou stavbu. Ten se může stát lepší a moderní alternativou k obvyklým stavebním postupům. Systém je levnější, úspornější na místo a vyniká například v managementu tepla, čímž plní požadavky udržitelného rozvoje stavebnictví. Díky svým vlastnostem a přesnosti zároveň spoří prostor, stavební náklady, čas na stavbu, energie při následném užívání stavby a další stavební materiály. Tím je šetrnější také k přírodním zdrojům.
Foto: DEK
Přesné broušené betonové tvárnice BEST-ROCK vynikají oproti jiným stavebním materiálům v řadě aspektů. Mezi ty nejzásadnější patří následující kvality:
• Vysoká pevnost – Pevnost tvárnic BEST-ROCK, ale i charakteristická pevnost betonového zdiva je o třetinu vyšší v porovnání s konkurenčními výrobky z jiných materiálů.
• Přesnost – K nejdůležitějším přednostem tvárnic BEST-ROCK oproti jiným materiálům patří jejich vysoká přesnost, a to ve svislém i vodorovném směru, jejich rozměrová stálost a také nízká spotřeba omítek.
• Akumulace tepla – Díky vysoké akumulaci tepla zajišťuje zdivo BEST-ROCK stabilní vnitřní teplotu prostředí v zimním i letním období a přispívá tak k úsporám nákladů na vytápění či chlazení interiéru