Do starého stylového bytu v německém Kolíně nad Rýnem nás pozval stylista a učitel interiérového designu Sebastian Schmidt. Povedlo se mu zachovat původního ducha historického domu a vkusně ho propojit s moderním vybavením.
Cit pro architekturu a interiérový design zdědil Sebastian po rodičích a plně ho uplatňuje ve své profesi stylisty a učitele designu. Své žáky, ale i široké okolí inspiruje na svém instagramovém účtu @sebastian.schmidt. Spoustu nápadů se dá najít i v jeho stometrovém bytě, který sdílí s fenkou buldočka Almou, jíž ho i hodně přizpůsobil. Sebastian je fanouškem skandinávského stylu a minimalismu a obojí se snažil promítnout do svého současného obydlí. Dům se nachází ve slavné belgické čtvrti, takže bylo zařízení ještě potřeba skloubit s historickým charakterem tohoto místa. Krásná jsou okna, která dopřávají majiteli užívat si proměnlivou abstraktní hru světel, dopadajících na stěny pokojů. To je prý pro pána domu nejkrásnější a nejlevnější druh umění. Klasiku představují také dřevěné parkety položené na podlaze v obývacím pokoji nebo štukování na čtyřmetrových stropech. Barevným základem interiéru je bílá barva použitá na výmalbě a nábytku v kombinaci s mramorem a dřevem. Tomu všemu dodávají akcent černé detaily, pocit chladna potlačuje juta. Jednoduchý minimalistický nábytek dává vyniknout designovým lampám, uměleckým dílům a dekoracím.
Foto: archiv redakce
Jak to má stylista
Sebastian se při zařizování drží kréda „méně je více“. Není fanouškem velkého množství drobných dekorativních předmětů. Za dobré stylingové pravidlo považuje dodržování barevného schématu pro každou místnost. Také si myslí, že úhledný nábytek, speciální lampy a vybraná umělecká díla na zdech mohou být dostačující samy o sobě. Příliš mnoho detailů by vedlo k tomu, že odvedete od toho všeho pozornost. Podle něj by lidé, kteří chtějí vytvořit moderní styl, v němž se budou cítit dobře, měli kombinovat světlý nábytek, organické dekorace, krásné vázy a zajímavé knihy a časopisy.
Foto: archiv redakce