Další z interiérů, který realizovala Kristýna Karešová, je od těch předchozích úplně odlišný. Tentokrát designérka vsadila na zrcadlový efekt bílé lesklé dlažby a na pár barevných detailů, které dodaly bytu mladistvou vizáž.
Klienti si přáli zařídit komfortní byt pro jednu či dvě osoby, který bude vhodný k pronajímání. Když se k němu designérka dostala, byl od developera ve fázi shell and core, tedy v podobě hrubé stavby v základní úpravě. To je stav, který mají architekti a designéři rádi, neboť jde ještě bez problémů pracovat s dispozicí. Změna dispozice byla potřeba i v tomto malém bytě s užitnou plochou 34,6 metrů čtverečních. Díky „vyčištění“ dispozice, kdy se zrušily některé příčky, se do interiéru dostalo mnohem více světla a poměrně malý prostor teď nepůsobí vůbec stísněně.
Foto: Lukáš Hausenblas
Barevné souznění
Specialitou Kristýny Karešové je začínat zařizovat vždy od podlahy a pokaždé je cesta k tomuto prvnímu kroku jiná. Tentokrát to bylo tak, že designérka objevila velkoformátovou dlažbu 80 × 80 cm s vysoce lesklým povrchem a přemýšlela, kam by ji mohla použít. Malá garsoniéra jí k tomu přišla ideální, a tak učinila odvážný krok, který vyšel na jedničku. Dlažba má glazuru se skleněným efektem, díky němuž se v ní zrcadlí okolí. Tento efekt hodně pomohl optickému zvětšení prostoru. Velký formát dlažby s minimální spárou také opticky přidá bytu pár centimetrů.
Foto: Lukáš Hausenblas
Designérka věděla, že byt bude z větší části zastavěný nábytkem, takže bílá lesklá dlažba bude viditelná pouze na menší části podlahové plochy, a navíc poskytne mobiliáři požadovaný zrcadlový efekt. K bílému základu bylo potřeba najít doplňkovou barvu. Že se půjde po oranžové lince, způsobilo zrcadlo s oranžovým plastovým rámem z kolekce Laufen Kartell, které designérku oslovilo už dávno, jen ho zatím neměla kde použít.
Foto: Lukáš Hausenblas
S oranžovou se tudíž začalo zařizovat v koupelně. K této veselé a k neutrální bílé barvě se dále hledal další prvek, který by se interiérem prolínal. Tím určujícím byl chromovaný koupelnový radiátor Clip. Pak objevila designérka oranžové úchytky kombinované s chromem a už to prý „jelo“. Černá barva se dostala do bytu zase díky černým úchytkám na umyvadlové skříňce.
Foto: Lukáš Hausenblas
Pokračuje na černobíle pruhované tapetě, jež dává bytu šmrnc, ale zároveň plní i praktický úkol. Vzhledem k tomu, že postel je situovaná do výklenku, bylo potřeba, aby se od stěny nešpinily peřiny, takže volba padla na omyvatelnou tapetu. Následovaly důležité detaily, jako je černé lanko u oranžového lustru, chromované podnoží u sedacího nábytku a konferenčního stolku, oranžová židle, fatboy na terase ve veselém odstínu atd...
Foto: Lukáš Hausenblas
Nábytek, jako je kuchyň, vestavěné skříně v předsíni, modul vedle postele v obývací části, bílá komoda, stoly a postel, je vyrobený na zakázku. Podle designérčina návrhu je na zakázku zhotovený i pult, k němuž je ukotvený jídelní stůl. Pult zároveň řeší úložné prostory a pomyslný předěl mezi kuchyní a obývákem. V horní části má truhlík na květiny, které v případě bujného růstu přijdou navinout na lanka, jež se ukotví do stropu. Mohla by tak vzniknout živá zelená stěna.
Foto: Lukáš Hausenblas
Studio
Ego design
Studio EGO DESIGN se stává pod vedením Kristýny a Martina Karešových součástí týmu architektonického ateliéru KAREŠ ARCH. Studio navazuje na interiérovou tvorbu ateliéru, a klienti tak mají možnost využít komplexních služeb od projektu rodinného domu a návrhů interiérů až po samotnou realizaci, tedy výrobu, dodání a autorský dozor. Ing. arch. Martin Kareš, Ph.D., MBA, tím komplexně doplňuje profil projekčního ateliéru a autorsky jej zaštiťuje. Díky dlouholeté spolupráci s řadou realizačních firem studio EGO DESIGN zajišťuje klientům zhmotnění jejich snu do posledního detailu.