Zvlněná krajina na pomezí Jizerských hor a Krkonoš má kromě prakticky netknuté přírody ještě jednu mimořádnou devízu oproti svým horským sousedům – klid. Občas si tam můžete připadat jako poslední člověk na světě.
I to byl jeden z důvodů, proč vznikla chaloupka Dvě sestry. Přestože původně měla sloužit především rodině majitelů a jejich přátelům, rozhodli se otevřít ji i veřejnosti a nabídnout k pronájmu. Absolutní odloučení od světa v obklopení sentimentálním interiérovým designem té nejvyšší kvality si tak můžete na vlastní kůži klidně užít i vy.
Po stopách vzpomínek
Novostavba ve stylu historické chalupy téměř přesně kopíruje předlohu – oblíbené rodinné stavení, ve kterém původní majitelé nějaký čas trvale pobývali. Vnější podoba stavby vychází z tradiční architektury Jizerských hor – dřevěné prvky ruční výroby nelze přehlédnout, střechu pokrývá šindelová krytina a moderní okna vybavená dvojsklem se drží lokálního tvarosloví. Od předlohy se neodchýlila ani vnitřní dispozice. Hlavní část přízemí tvoří prostorná světnice s elegantně bílými kachlovými kamny. Její součástí je komfortní posezení a kuchyňské zázemí s velkým francouzským oknem, které umožňuje celý prostor otevřít do zahrady. V přízemí se pak nacházejí ještě samostatná kuchyň vybavená pro plnohodnotné vaření a velkorysá koupelna. Druhá koupelna se nachází v patře společně se dvěma ložnicemi, ve kterých se ke spánku může uložit až osm lidí.
Foto: KUBICEK STUDIO
Síla barevného kontrastu
Přestože zvenku chaloupka může působit až starosvětsky, uvnitř skrývá design s neuvěřitelnou lehkostí balancující mezi současností a dobou dávno minulou. Autorka v něm vzájemně kombinuje několik druhů a barevných odstínů dřeva s kovovými prvky a světlými odstíny výmalby, textilií a obkladů. Až éterickou lehkost pak hravě narušují oranžové detaily, které do interiéru přinášejí úsměvný kontrast. Důraz je však vždy kladen na jednoduché tvary a především na kvalitní materiály – zvláštní pozornost je věnována masivnímu dřevu. Pomyslnou třešinkou na dortu jsou pak ilustrace s tématem Jizerských hor z dílny českých výtvarníků Tomski&Polanski.
Studio Denisa Strmisková, www.denisastrmiskova.com
Foto: archiv studia
Svůj vlastní ateliér založila v Praze v roce 2015 coby absolventka ateliéru scénografie na Akademii múzických umění. Dnes se ateliér věnuje projektům kaváren a restaurací, hotelů, obchodních a rezidenčních prostor i uměleckých instalací. Zakládá si na kreativním přístupu často inspirovaném místy i příběhy samotných klientů.