Interiér tohoto bytu vznikal prostřednictvím komunikace přes platformu Facebook Messenger. Výsledek potvrzuje, že najmout si designéra z jakéhokoli konce světa není v dnešní době žádný problém.
Na tomto interiéru je kromě skvostně namíchané esence barev a motivů zajímavý také samotný vznik a průběh projektu. Designérka ukrajinského původu Olha Wood má aktuálně svou základnu v Anglii, nicméně v jejím případě není místo působení žádným prostorovým ani časovým omezením. Zakázky přijímá právě tam, kde o její práci projeví zájem. A právě tento byt se stal dokonalým příkladem, jak dobře lze zvládnout realizaci interiéru na dálku, tzv. on-line. Klientka a designérka realizaci projektu konzultovaly a „posouvaly“ pomocí komunikační platformy Facebook Messenger.
Foto: Andrey Avdeenko
Napříč Beneluxem
Na samém začátku spolupráce se designérka Olha a klientka Kate se svými dvěma psíky plemene corgi rozhodly sladit pohled na zařízení interiéru a společně se vydaly na cestu po Amsterdamu, Rotterdamu a Bruselu, vyrazily do míst, která jsou aktuálně považována za epicentra udávání trendů interiérového stylu. Nakonec se shodly, že tou správnou inspirací a podkladem pro práci designérky bude interiér bruselského hotelu „9 Hotel Central“, a pak se už vše odvíjelo on-line. Realizace probíhala ve starém, nově zrekonstruovaném domu, který byl v centru Kyjeva vybudován po druhé světové válce. K tomuto faktu designérka hodně přihlížela a s respektem využila několika nosných prvků, které jí stavba nabízela. Menší dispozice bytu, který pravidelně obývají pouze majitelka Kate a její psí mazlíčci Basker a Dizzy Rose, nebyla pro Olhu Wood žádným omezením. Hra s příčkami a netradičním propojováním i oddělováním jednotlivých zón je jednou z jejích domén. Pracovala nejen se zvýšenými zónami využitím schodu, ale také se sádrokartonovými příčkami a luxferovými stěnami. Právě díky tomu docílila velkého množství denního světla napříč místnostmi. Nezanedbala ani možnosti večerního osvětlení, pohrála si nejen s množstvím nepřímého osvětlení, ale také se samotným výběrem světelných solitérů od věhlasných značek.
Foto: Andrey Avdeenko
Vybavení na míru
Designérka Olha zohlednila majitelčin životní rytmus a nároky na bydlení. Jednotlivé zóny vybavila přesně podle frekvence využívání a potřeb. Kuchyňské zázemí vyřešila vybavením pomocí jednoduchého panelu od výrobce Modulnova, který se nachází v kuchyňské zóně pod oknem a je vybaven mikrovlnnou troubou a malou varnou deskou pro rychlé vaření či ohřívání. Obývací část je naopak koncipována velkoryseji také pro občasné využití formou noclehu pro návštěvy. Interiér má velké množství utajených úložných prostor – na přání majitelky bytu, která je vrcholnou manažerkou velké společnosti a domov jí slouží především jako oáza klidu a místo, kde tráví nemnoho volného času se svými psími miláčky.
Foto: Andrey Avdeenko
Olha Wood, designérka
„Jsem velice ráda, že se nám podařilo zachovat prvek domácího krbu, který symbolizuje srdce domova,“ říká autorka projektu a designérka Olha Wood, která má aktuálně svou základnu v Anglii.
Foto: redakce