Komfortní bydlení s jedinečnými výhledy z oken, dvou teras a zelené střechy nabízí pětičlenné rodině byt v nově postaveném rezidenčním domě v pražském Karlíně. Nachází se v posledním patře, takže nad hlavou mají majitelé už jen nebe a kolem sebe ničím nerušená panoramata.
Byt si majitelé převzali od developera ve fázi hrubé stavby, což bylo ideální k tomu, aby si interiér mohli zařídit přesně podle svého gusta. Z dřívějška měli dobrou zkušenost s designérkami ze studia Ambience Design, a tak se na ně s požadavkem na zařízení interiéru opět obrátili. Bylo to dobré i v tom, že designérky už se dobře orientovaly v jejich vkusu a tušily, co se majitelům líbí a kudy se všechno bude ubírat. Nemýlily se, a tak i tentokrát byt ladily do minimalistického stylu a chladnějších barevných tónů.
Foto: archiv redakce
Atraktivní dispozice
Už sama dispozice bytu je velmi zajímavě řešená. Obývací pokoj se totiž nachází o úroveň níž, než je celý byt, a schází se do něj několika schůdky z kuchyně. Má obdélníkový půdorys a po obou podélných stranách je lemován terasami, z nichž jedna je vybavena vířivkou a slouží jako relaxační, na druhé terase se griluje. Laděný je do bílo-šedé kombinace s modrým akcentem, který prostoru dodává modrá sedačka značky Polstrin složená ze dvou kusů a upravovaná na míru. Betonová stěrka na stěně s velkoformátovou fotografií se ještě opakuje na sloupku s krbovými kamny a v chodbě. Kamna byla jedním z požadavků majitelů, který se ve fázi hrubé stavby ještě dal zrealizovat. Pohodu u kamen dokresluje otočný ušák značky Vitra s podnožkou, čtecí lampou a odkládacím stolkem.
Foto: archiv redakce
O pár schodů výš
O kuchyni se designérky vyjádřily tak, že ji zachránily, protože byla původně od architekta navržená tak, že její část blokovala půlku nejhezčího výhledu. Za pomoci konzultantů a statiků tedy ubraly asi 20 cm opěrného sloupu a tím mohly realizovat stávající dispozici a otevřít výhled na Holešovickou tržnici. Kuchyň nechtěly udělat úplně bílou, a protože majitelce se líbila barva champagne, hledaly materiál v tomto odstínu. Společně s truhlářem pak našli ideálně odolný povrch v požadovaném odstínu a ve vysokém lesku. Ten pak designérky zopakovaly ještě na vnější straně kuchyně směrem do jídelny. Pracovní deska je z bílého Technistonu. Aby do strohého prostoru vnesly trošku života, nechaly u truhláře Karla Erbena vyrobit na zakázku stůl s deskou z masivního dřeva, který doplnily čalouněnými židlemi značky Situs v tmavě zelené barvě.
Foto: archiv redakce
Klidová zóna
K odpočinkové části bytu patří ložnice rodičů s kontinentální postelí a přilehlou šatnou. Sourozenci se zatím dělí o dva pokoje rozdělené posuvnými dveřmi. Jeden z dětských pokojů slouží na spaní a druhý je hernou. Třetí dětský pokoj je zatím pracovnou a hostinským pokojem v jednom. V bytě je dále koupelna rodičů, dětská koupelna, sauna a samostatná toaleta.
Foto: archiv redakce
Designérka
V pětičlenném týmu vytvářejí elegantní a nápadité interiéry, jejichž společným jmenovatelem je kvalitně provedená práce. Důležitý je pro ně otevřený přístup ke klientům a respektování jejich potřeb. Zabývají se rezidenčními a komerčními interiéry u nás i v zahraničí.
Zuzana Wiesnerová www.ambiencedesign.cz