Před designéry ze studia Martina Design byl zajímavý podkrovní prostor, v němž měli pro majitele vytvořit barevné a hravé bydlení, plné zajímavých nápadů. To se zcela jistě povedlo!
Když si majitelé podkrovní byt koupili, už byl částečně zařízený, ale ještě si ho chtěli dále dovybavit svým nábytkem a doplňky. Pořád ale cítili, že to není ono, a ani drobné pokusy o změny v interiéru, třeba v podobě úpravy zádveří, je neuspokojovaly. Nakonec se rozhodli pro rozumné řešení, tedy že se obrátí na odborníky. Oslovili architektonické studio Martina Design a předložili designérům své nápady. Tím majitelé v roce 2018 odstartovali společnou cestu, která vedla až k úspěšnému dokončení projektu.
Foto: Robert Žákovič
Hravost za prvé
První kolo návrhů majitele neuspokojilo, a tak bylo nutné lépe se vzájemně pochopit a na návrhu ještě zapracovat. V druhém kole už ve studiu připravili interiér, který majitelům naplnil jejich představy. Stál před nimi ale nelehký úkol, neboť se museli vejít do určitého rozpočtu a ve finále řešit každou položku. Také vize klientů byla velmi citlivá na detaily, takže se hodně hledaly alternativy, další varianty a změny. Z určitých důvodů dostal projekt na čas stopku, ale po novém odstartování trvala rekonstrukce 7 měsíců, z toho 4 měsíce byly stavební. Majitelé mají rádi barvy, a proto chtěli mít domov barevný a veselý. Jsou také vášniví cestovatelé, cyklisté a preferují přírodní materiály. Jejich hravý přístup k interiéru se designéři snažili vtisknout hlavně do doplňků a dekorací. Proto v zádveří vzniklo červené zrcadlo na kari síti, na němž jsou kolíčky připevněné fotky z cest. Proto jsou v celém bytě vidět špalky, větve, kůže atd. Hezkým detailem jsou i barevné porcelánové vypínače od české značky Katy Paty.
Foto: Robert Žákovič
Komentář ze studia
Na první pohled bylo jasné, že budeme muset prostor konstrukčně očistit a vyměnit základní povrchy a materiály. To se týkalo schodiště, podlahy a radiátoru v kuchyni. Stavebně jsme upravili vzhled SDK podhledů, příčky nad kuchyní a protáhli příčku v obytném prostoru, čímž jsme více oddělili TV stěnu od kuchyňské a jídelní části. Na tuto stěnu jsme použili cihlový obklad. Revoluční změnou byla dispozice zádveří. Původně jednu místnost jsme rozdělili příčkou, před níž vzniklo místo na příchod, manipulaci a odložení věcí, za ní se vytvořil prostor se šatními skříněmi a místo na kola. Velkou změnou prošla také dispozice kuchyně, kdy se původní situování sestavy do L s volně stojícím ostrůvkem změnilo na dva rovnoběžné bloky. Do konceptu se vůbec nehodily stávající bezfalcové dveře podýhované americkým ořechem. Aby se nemusely měnit, vyřešilo se to polepem dveří speciální fólií, která dovolila různou barevnost. Měnilo se i dveřní kování. Budoucí podlahu jsme zvolili vinylovou s pevnou pokládkou lepeným způsobem. Na konci obýváku jsme srovnali schod, který byl původně rozdělený do více zlomů. Podlahu jsme kompletně sjednotili kromě koupelny, kde zůstala dlažba. Velkou změnou prošla také ložnice, jež zápasila s úložným prostorem. Původní volně stojící skříně jsme proto nahradili kompaktním úložným prostorem, vytvořeným podél stěn, a místnost tak opticky „uklidnili“.
Foto: Robert Žákovič
architektonické studio Martina Design
Jsme architektonické studio zaměřující se na rezidenční a komerční interiéry. Povedeme vás od úvodních návrhů po realizaci. Soustředíme se na komplexní návrhy celých bytů či rodinných domů. U menších projektů nabízíme individuální domluvu či konzultační pomoc.
Foto: redakce