Když Vladimír sháněl rodinný dům, pomohla mu náhoda. A když se potom rozhodl dům zrekonstruovat, už na náhodu nespoléhal a vsadil na pomoc odborníků. Na návrhu interiéru se podílela šikovná designérka a zkušený architekt, zařízení pak vybírali a práci objednávali u kvalitních tuzemských firem a značek.
Nový majitel domu pan Vladimír žil dlouhá léta v bytě, ale zároveň toužil po nějakém hezkém domečku. Ten pravý objevil náhodou v nabídce jedné realitní kanceláře. Nejprve si nechal posoudit, zda u stavby nehrozí skrytý problém,
jestli půjde interiér upravit a zařídit podle jeho představ. Po ujištění, že to půjde, se pustil do rekonstrukce. Přesněji řečeno, oslovil designérku Kláru Kosťunovou ze studia Klara Design a probrali spolu Vladimírovy požadavky na vybavení.
Pak už se majitel rozhodoval na základě vizualizace a designérčiných doporučení. Sám je technicky zdatný a některé věci si dokonce vymýšlel sám.
Foto: Rako
Vzhůru k výškám
Nejprve bylo nutné vybourat většinu příček a postavit nové, aby mohla vzniknout vzdušnější a praktičtější dispozice. Tomu napomohla třeba i velká francouzská bílá okna. Vladimír zpočátku váhal kvůli jejich ceně, ale designérka mu vysvětlila, že i menší interiéry s takto řešenými okny vypadají otevřenější a člověk se v nich cítí lépe.
Foto: Rako
Jednodušší je navíc práce s detaily, dobře fungují průchody linií či návaznost materiálů. Celek ve výsledku působí elegantnějším dojmem. Zásadní proměnou prošel spojený obytný prostor s kuchyní jídelnou a obývákem.
Foto: Rako
Kuchyň od obýváků pomyslně odděluje podlaha, kdy je v kuchyni položená velkoformátová keramická dlažba 80 × 80 cm v barvě slonové kosti a v prostoru obýváku vinyl s dřevodekorem. Samotná kuchyňská sestava je v bílém čistém moderním provedení.
Foto: RakoDesignérka navrhla minimalisticky působící sestavu s hladkými lakovanými dvířky se zafrézovanými úchytkami. Horní skříňky vytáhla až do stropu, aby bylo vše uzavřené. Vznikl tak velkorysý úložný prostor. Sestavu ještě doplňuje ostrůvek, který směrem do jídelny plní i funkci barového posezení. Pracovní deska je z umělého kamene. Celkový bílý prostor příjemně zútulňuje jídelní dřevěný stůl s černým atraktivním podnožím.
Foto: Rako
Nadčasové koupelny
Rekonstrukcí se povedlo lépe uspořádat dispozici koupelen. Díky vyššímu standardu vybavení, řešení obložení až do stropu, nebo koupelnovému nábytku teď působí velkorysejším dojmem.
Foto: Rako
Do jedné koupelny se vešla rohová vana i sprchový kout, ve druhé je umístěný prostorný bezbariérový sprchový kout. Když majitel vybíral obklady, měl jasno v tom, že chce využít českou značku RAKO. V předchozím
bytě měl obklady španělské a ty zdaleka nedosahují takové kvality, jako ty české. Navíc využil i servis obkladačské firmy RAKO. Obkladači prý byli profíci, kteří si hráli s každým detailem.
Foto: Rako