Mladí manželé si pořídili zhruba sto let starý rodinný dům. Stavba prošla fasádní rekonstrukcí, došlo k výměně oken a střechy. Původní zůstaly pouze obvodové zdi. Kompletní rekonstrukcí postupně prošel i interiér. Majitelka byla v té době na mateřské dovolené, proto se vše muselo začít plánovat se skromnějším rozpočtem.
Po nástupu zpět do zaměstnání se finanční situace manželů zlepšila a mohlo se pokračovat s proměnou vnitřních prostor. Nejprve bylo v plánu vytvoření nového obývacího pokoje.
Foto: archiv redakce
Manželé proto oslovili designérku Lucii Volfovou (Volfová Design), která po domluvě vytvořila tzv. mood board, kde zohlednila preferovaný styl vybavení a barev. Po odsouhlasení mood boardu navrhla 3D vizualizaci.
Foto: archiv redakce
V rámci rekonstrukce došlo ke zbourání příčky mezi dvěma pokoji, kde v jednom byla herna pro děti a v druhém skříně se sušičkou, čímž vznikl jeden větší pokoj. Vzhledem ke staršímu vybavení bylo nutné udělat vše nové – od podlahy, topení po elektřinu. Zároveň byla potřeba montáž předstěny ze sádrokartonu, aby se mohly zateplit zdi. S prací pomáhali tatínci obou manželů.
Foto: archiv redakce
Designérka po dokončení stavebních prací zajistila vybrané vybavení a doplňky, které následně umístila do nového obývacího pokoje.
Realizace na klíč
Postupem času manželé uvolnili pokoj v horním patře. Přáli si, aby každé dítě mělo svůj prostor, a proto se opět obrátili na designérku Lucii Volfovou s prosbou o vyřešení místa pro novou ložnici a úložný prostor. Lucie přišla s řešením v podobě vystavení nové příčky.
Foto: archiv redakce
Tím vznikl nový prostor pro ložnici a zároveň i šatna, která je součástí ložnice. Manželé tentokrát nechali designérce volnou ruku. Styl zůstal stejný jako v obývacím pokoji, tzn. skandinávský, s prvky vintage stylu. Po vytvoření a odsouhlasení mood boardu se začalo s pracemi. Stejně jako v obývacím pokoji, tak i v ložnici se dělala nová elektřina, topení a podlahy. Příčka se vytvořila ze sádrokartonu.
Foto: archiv redakce
V ložnici byly na jednu ze stěn použity tapety v dekoru palubek a na podlahu umístěn koberec. Manželé si přáli boxspring postel, zvýšenou postel s vysokým čalouněným čelem. Pro optické zakončení stěn byly použity ozdobné stropní a podlahové lišty. V šatně se nechaly udělat na míru policové regály. Aby se místnost ložnice uzavřela od zbytku chodby, byly použity posuvné dveře do pouzdra.
Foto: archiv redakce
Poslední přišla na řadu rekonstrukce chodby a kuchyně. Ke sjednocení a optickému zvětšení místností byla v tomto prostoru vybrána béžová vinylová podlaha. Před pokládkou vinylu se musela podlaha nejprve vylít a zarovnat. V chodbě pak došlo k výměně dveří, aby byly ve stejném dekoru jako dveře do ložnice. Původní bílý radiátor se nalakoval na černo.
Foto: archiv redakce
V kuchyni se pak natřely a napatinovaly dvířka a vyměnily úchytky. Stěny se vymalovaly béžovou barvou v kombinaci s bílou.
Foto: archiv redakce
Použitím světlých barev prostor ložnice a chodby s kuchyní působí jednotným dojmem a velice útulně, stejně jako obývací pokoj.
Fotografie před rekonstrukcí najdete ve fotogalerii.
***
Lucie Volfová
interiérová designérka
Lucie Volfová je inovativní návrhářka, která spojuje nestárnoucí design originálního nábytku s kvalitou ověřenou časem. Interiéry nejraději tvoří ze starého nábytku v kombinaci s novým. Na základě osobnosti klienta vytváří krásný a ojedinělý interiér. Každý detail je pro ni důležitý - nejen samotný nábytek, ale také kombinace materiálů. Významnou roli při vytváření interiérů hrají také dekorace.
„Neplýtvejme, využívejme a tvořme z toho, co máme! Navrhnout moderní, drahý interiér podle katalogových trendů dokáže dnes každý,“ říká Lucie Volfová.